Historia Miłosza - Blog,  Terapia

Rozalka i Optimus

IMG_1967  IMG_2034
IMG_2024  IMG_2019

Dogoterapia okazuje się najbardziej naturalnym sposobem “przemycenia” trudnych i żmudnych ćwiczeń wspomagających rehabilitację z pomocą odpowiednio przygotowanych psów. Każde dziecko nie lubi wykonywać gestów, za którymi nic się nie kryje. Bezpośredni kontakt z psem daje możliwość wykonania ćwiczeń w naturalny sposób i jednocześnie uczy okazywania uczuć.

Terapia z psem oddziałuje na sferę emocjonalną dziecka przez przełamanie bariery niepewności przed kontaktem z psem, akceptowanie obecności psa w bliskim otoczeniu, eliminowanie agresji i autoagresji u dziecka, kształtowanie pozytywnych emocji dziecka, rozwój empatii i poprawę samooceny. Pomaga wszechstronnemu rozwojowi podopiecznego.

Od dzisiaj rozpoczynamy stałe zajęcia z dogoterapii. Miłosz spędzając czas z Rozalką i Optimusem wyraźnie sygnalizował, że jest spokojny, rozluźniony i chętny do zabawy. Nie bał się ich mimo, że był  to jego pierwszy kontakt z tak dużymi zwierzakami. Mamy nadzieję, że wyrwana w sporych ilościach sierść zdąży odrosnąć do następnego spotkania.

Jeden Komentarz

  • Kasia&Grzesiu

    Fantastycznie widzieć Waszego Skarba tak zaciekawionego a przy tym ćwiczącego 🙂
    Powodzenia maluszku!!! Życzymy przyjemnych i owocnych ćwiczeń z psiakami 🙂
    Pozdrawiamy