Historia Miłosza - Blog,  Terapia

integracja sensoryczna

Nasze wszystkie zmysły są w stałej gotowości do odbioru wrażeń. Mózg zalewany jest docierającymi z nich tysiącami informacji, które muszą być odpowiednio rozpoznane, zinterpretowane, powiązane i ułożone tak, by mogły być wykorzystane w konkretnym i celowym działaniu. Dokonuje się to poprzez proces nazwany Integracją Sensoryczną.

U Miłosza zajęcia z Integracji Sensorycznej odbywają się na sali przypominającej trochę plac zabaw, gdzie syn za pomocą odpowiednio dobranej stymulacji dotykowej i ruchowej uczy swoje ciało prawidłowych reakcji. Stosowaną metodą SI chcemy uzyskać u Miłosza pełną synchronizację wszystkich układów zmysłowych: układu wzrokowego, słuchowego, czuciowego oraz przedsionkowego tzw. zmysłu równowagi.

Na pierwszych tego typu zajęciach Miłosz ćwiczył układ przedsionkowy (odpowiedzialny m.in. za ruch i równowagę, napięcie mięśniowe, koordynację) na specjalnym torze przeszkód oraz dzięki bujaniu się na huśtawce wahadłowej oraz podwieszanej platformie. Terapia SI ma być wprowadzana stopniowo.

IMG_9253  IMG_9265  IMG_9266  IMG_9267

Jeden Komentarz

  • Kasia&Grzesiu

    Wspaniale nam oglądać ogromne postępy Miłoszka 🙂 To niesamowite jaką ta terapia sprawia mu frajdę!!! Jego uśmiech i zainteresowanie jest bezcenne 🙂 Pozdrawiamy Was cieplutko :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *