Dziecko na szlaku - Poradnik

Beskid Śląsko-Morawski – Kozubova

Dystans: 13,5 km
Czas przejścia: 5:00 h
Wiek dziecka: 6,5 roku

Wyjątkowo widokowa trasa w czeskich Beskidach

W Beskidzie Śląsko-Morawskim każdy znajdzie coś dla siebie. Zadowoleni będą rowerzyści z licznych tras rowerowych o różnym stopniu trudności. A ze szlaków pieszych zadowoleni będą rodzice małych dzieci, bo to szlaki idealnie nadające się na przejścia właśnie dla nich.

Dojeżdżamy na bezpłatny parking w miejscowości Dolni Lomna i idziemy niebieskim szlakiem w kierunku Sedlo pod Malou Kykulou. Szlak prowadzi szeroką drogą szutrową. Początkowo nie napotkamy na żaden punkt widokowy. Trasa prowadzi przez las aż do samego rozwidlenia szlaków gdzie docieramy po pokonaniu prawie czterech kilometrów. Zmieniamy szlak na zielony i idziemy w kierunku Chaty Kozubovej. Dopiero w jej okolicach znajdujemy doskonały punkt widokowy na całe pasmo Beskidów, Tatry i Małą Fatrę. Widok jest naprawdę wspaniały. Dojście w to miejsce zajęło nam tylko dwie godziny. To naprawdę krótka i łatwa trasa. Wracamy zielonym szlakiem na Sedlo pod Malou Kykulou. Dalej również podążamy szlakiem zielonym mijając kolejno Mala Kykule i Mala Kycera. Poza kilkoma wyjątkami szlak cały czas prowadzi przez las i nie napotkamy żadnych punktów widokowych. Dopiero schodząc z Mala Kycera wyjdziemy na polanę, z której widok uważam za jeden z najpiękniejszych w Beskidach. Aż chciałoby się tu zostać na zawsze. Miejsce jest niezwykłe. Do tego jesteśmy całkowicie sami. W ogóle na szlaku są niemal pustki. Poza okolicami schroniska nie ma nikogo. Po kolejnym odpoczynku idziemy dalej. Szeroka szutrowa droga wkrótce zmienia się w asfaltową, którą dotrzemy do Dolni Lomna. Na parking dotrzemy chodnikiem wzdłuż drogi.

Przebieg trasy na mapy.cz

Trasa:
Dolni Lomna – szlak niebieski – Sedlo pod Malou Kykolou – szlak zielony – Chata Kozubova – szlak zielony – Sedlo pod Malou Kykolou – szlak zielony – Mala Kykula – szlak zielony – Bocanovice les – szlak żółty – Dolni Lomna

Początek niebieskiego szlaku
Sedlo pod Maolu Kykulou
Zielony szlak na Kozubova
Kaplica św. Anny na Kozubovej
Kozubova
Mala Kykula. Widok na Kozubova
Zielony szlak w kierunku Mala Kycera
Mala Kycera
Polana na zielonym szlaku
Wspaniała widoczność!

Relive 'Kozubova’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *