Konsultacja

stomatolog

IMG_4428  IMG_4431

Za nami druga już wizyta w gabinecie stomatologicznym Prodenta. Ze względu na brak części szkliwa w górnych zębach, Miłosz przeszedł zabieg lakierowania zębów. Jest to zabieg profilaktyczny mający na celu ograniczyć ryzyko występowania próchnicy. Dzieje się to na skutek działania na twarde tkanki zęba lakieru zawierającego związki fluoru. Jak powszechnie wiadomo ten związek chemiczny wzmacnia i utwardza strukturę zęba czyniąc go mniej podatnym na kwasy produkowane przez bakterie powodujące próchnice zębów. Jestem zaskoczona zachowaniem syna w gabinecie. Gdy tylko lekarz przystąpił do zabiegu, Miłosz cały czas (około 10 minut) grzecznie leżał z otwartą buzią na kolanach taty; nie płakał, nie krzyczał, nie bał się i nie wyrywał się, a na koniec przybił „piątkę” z lekarzem. Kolejna wizyta zaplanowana jest na maj.

2 komentarze

  • ola

    Dobre podejście za młodu do dentysty i dentysty do pacjenta, jeszcze lepiej odczujecie za kilka lat. Miłosz nie będzie bał się dentystów, a jak wiadomo to koszmar wielu ludzi. Brawo dla Miłosza i dla dentysty, oboje musieli się wykazać niesamowitym podejściem do leczenia!

    • Kasia&Grzesiu

      Dokładnie zgadzam się z przedmówczynią. Prócz wielkiej odwagi Miłoszka przed nieznanym to wielką rolę odgrywa stomatolog i oczywiście spokój rodziców. Bardzo się cieszymy, że tak gładko to poszło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *