Historia Miłosza - Blog

#17milionow

Zdobywanie szczytów w Bieszczadach przez Miłosza z mózgowym porażeniem dziecięcym to jego krok milowy w drodze do samodzielności. Ciągle pod górę, ciągle pod wiatr. Pokonywanie bieszczadzkich szlaków stało się dla nas niewątpliwie symbolem. Przypomina nam drogę, którą nasz niepełnosprawny syn pokonuje codziennie, w swoim życiu wykonując każdego dnia żmudne ćwiczenia. Wspólne spędzone rodzinne wakacje w górach to była okazja do przełamania wielu barier, pokonania własnych słabości, czasami ograniczeń i chęci sięgania wyżej, tam na szlaku każdy z nas mógł zmierzyć się ze swoją własną górą.

pocztowka-palaszewski-053
pocztowka-palaszewski-052

Kampania #17milionow nie informuje o wygranej. 17 milionów to liczba osób na naszym globie dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD). Celem kampanii #17milionow jest podniesienie świadomości Polaków i zwrócenie uwagi na codzienność osób dotkniętych MPD. Ludzi, którzy różnią się od nas pod względem fizycznym, ale czują i myślą tak samo, jak my. Wśród nich nasz syn – Miłosz.

#17milionow to symbol solidarności z ludźmi dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym. #17milionow ma przypominać o tym, że ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Tak samo, jak my chcą korzystać z przestrzeni miejskiej i brać czynny udział w życiu społecznym. Chcą móc dotrzeć do szkoły, do lekarza, do sklepu czy kina, mając pewność, że nie zaskoczą ich schody, zbyt wysoki próg lub krawężnik. Oni nie potrzebują litości. Chcą być samodzielni i niezależni. Wierzymy, że z Twoją pomocą stworzymy dla nich i dla naszego dziecka świat bez barier.

źródło: 17milionow.pl
#17milionow

Możliwość komentowania #17milionow została wyłączona