Historia Miłosza - Blog,  Terapia

SOUNDSORY – multisensoryczne słuchawki powietrzno-kostne

Rozpoczęliśmy nową terapię dla Miłosza. Zaskoczeni? No cóż, mogłoby się wydawać, że czas głównie spędzamy na podróżach ale niestety rzeczywistość jest inna. To ciągła rehabilitacja i ćwiczenia z terapeutami oraz w domu. Nowy rok szkolny to nowe plany i założenia. Część terapii możemy ograniczyć ale wcale nie oznacza to więcej wolnego czasu. Ciągle poszukujemy nowych bodźców dla Miłosza aby pobudzać do działania jego mózg i budować nowe połączenia nerwowe. Jedną z nowych terapii jest Soundsory czyli multisensoryczny program, który w swoim założeniu dzięki stymulacji mózgu pomaga poprawiać zdolności ruchowe i poznawcze. Program składa się ze specjalnie zaprojektowanej, przetworzonej muzyki z modyfikacjami neuro-akustycznymi oraz z serii ćwiczeń opartych na ruchu. Terapię rozpoczęliśmy kilka dni temu. Miłosz zakłada słuchawki, przez które słucha muzyki przez 25 minut. W tym czasie może prowadzić dowolną aktywność. Później przez 5 minut wykonuje określone ćwiczenia. I tak przez 40 dni (bez dnia przerwy). Sami jesteśmy ciekawi efektów. To nie pierwszy raz kiedy wykorzystujemy w terapii słuchawki. Od ponad roku Miłosz ćwiczy mowę ze słuchawkami Forbrain. Od tego czasu jakość jego mowy znacznie się poprawiła.

2 komentarze

  • Justyna

    Mam do Państwa pytanie o efekty terapii Soundsory. Waham się co do zakupu i wyboru pomiędzy Forbrainem a tą metodą. Pozdrawiam i czekam na opinię.

    • Justyna Palaszewska

      To zupełnie dwie różne terapie. Forbrain daje możliwość dziecku lepszego usłyszenia tego co mówi, a właściwie jak mówi. Forbrain zakupiliśmy prawie dwa lata temu (http://palaszewski.com/2018/11/06/sluchawki-forbrain/) i sporo im zawdzięczamy. Z kolei Soundsory to tak naprawdę program 40 dniowy. Oczywiście można go powtarzać ale pobudzanie ciągle tych samych obszarów w ten sam sposób nie ma sensu. Dlatego też po zakończeniu programu słuchawki po prostu się odkłada. Po zastosowaniu tej terapii znacznie poprawiła się wyobraźnia naszego dziecka. A właściwie ruszyła z kopyta. Nam udało się je wypożyczyć odpłatnie z poradni. Słuchawki Forbrain mamy zakupione na własność. Jedna i druga metoda jest godna polecenia.